Norint aplankyti dar nematytus Lietuvos kampelius ir atrasti pačias įdomiausias dviračių trasas reikia mokėti tokių maršrutų ieškoti. Kaip? Dalinamės išbandytais ir pasitvirtinusiais metodais.
Paieškoję informacijos internete rasite ne vieną gražiausių, įdomiausių, geriausių ir kitokių –iausių dviračių trasų sąrašą. Tokie sąrašai, nors ir yra naudingi, tačiau, mūsų nuomone, atitraukia dėmesį nuo mažiau populiarių maršrutų ir dažniausiai siūlo vis tas pačias trasas. Todėl jeigu norite aplankyti dar mažai atrastus Lietuvos kampelius ir įveikti pačias įdomiausias dviračių trasas, siūlome išbandyti keletą informacijos paieškos metodų. Jų rezultatai jus tikrai maloniai nustebins!
Peržiūrėkite Nacionalinių parkų svetaines
Didžiulė teritorija, daug lankytinų objektų ir bent keli siūlomi dviračių maršrutai – tą tikrai rasite Nacionalinių parkų svetainėse. Į tokius dviračių maršrutus dažniausiai yra įtraukiami ir pagrindiniai parko objektai, todėl mindami dviratį ne tik pasigrožėsite Lietuvos gamta, bet ir susipažinsite su kultūriniu, gamtiniu, urbanistiniu paveldu.
Žemaitijos nacionalinis parkas siūlo visą pluoštą dviračių (ir pėsčiųjų takų), iš kurių populiariausias – aplink Platelių ežerą. Tuo tarpu Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija keliautojams dviračiu siūlo rinktis didįjį arba mažąjį parko žiedą – keliaudami jais aplankysite visas pagrindines šio parko įžymybes. Kuršių Nerijos nacionaliniame parke esanti dviračių trasa, kuri leidžia apvažiuoti aplinkui Kuršių marias, yra turbūt pati populiariausia dviračių trasa Lietuvoje. Priklausomai nuo jūsų poreikių ir galimybių, galite rinktis keliauti skirtingas šios trasos atkarpas, o pati mėgstamiausia yra Klaipėdos-Nidos atkarpa. Dzūkijos nacionaliniame parke gausu kelių ir keliukų, todėl dviračiu galima pasiekti net pačius atokiausius parko kampelius. Parko svetainėje rasite keliolika skirtingų maršrutų, tereikia išsirinkti labiausiai patinkantį.
Ieškokite maršrutų regioninių parkų svetainėse
Jeigu į jūsų planuojamos kelionės maršrutą Nacionaliniai parkai nepatenka, dviračių maršrutų žvalgykitės mažesniųjų vienetų – regioninių parkų – svetainėse. Nustebsite, kiek daug pačių įvairiausių regioninių parkų yra Lietuvoje! O dviračių trasų bei siūlomų maršrutų – apstu.
Šalia tokių populiarių regioninių parkų, kaip Neries regioninis parkas, Pavilnių regioninis parkas, Gražutės regioninis parkas, Anykščių regioninis parkas, Aukštadvario regioninis parkas, siūlome atrasti ir tai, ką siūlo tokie mažiau žinomi parkai, kaip Biržų regioninis parkas, Veisiejų regioninis parkas, Krekenavos regioninis parkas, Metelių regioninis parkas, Tytuvėnų regioninis parkas, Salantų regioninis parkas, Kurtuvėnų regioninis parkas ir kiti. Sąrašas tikrai nėra baigtinis, tereikia skirti šiek tiek laiko informacijos paieškoms.
Dviračius ir jų priedus patogu ir paprasta išsimokėtinai įsigyti su „GF Lizingu“. Išsirinkite trokštamą dviratį, reikalingą jo priedą ar stilingą aksesuarą ir pasinaudokite pas mūsų partnerius esančiomis geromis sąlygomis. Daugiau.
Jeigu minsite po Vilnių, Kauną arba Klaipėdą
Jeigu gyvenate arba ketinate apsilankyti viename iš didžiųjų Lietuvos miestų ir jį atrasti mindami dviratį, jums išties pasisekė. Šių miestų savivaldybės rūpinasi gyventojais bei miestų svečiais ir yra paruošusios išsamius bei patogius dviračių trasų žemėlapius. Užtenka atsisiųsti į telefoną ar kompiuterį.
Vilniaus miesto dviračių takų žemėlapį rasite čia, Kauno dviračių takų žemėlapį galite parsisiųsti čia, o Klaipėdos ir pajūrio dviračių takus bei trasas rasite čia.
Keliautojų tinklaraščiai – puikus informacijos šaltinis
Po gimtąją šalį lietuviai ne tik aktyviai keliauja, bet ir nesibodi dalintis savo įspūdžiais bei patarimais. Savo tinklaraštyje mes taip pat rašėme apie Kairiojo Neries kranto turizmo trasą, dviračių trasą Sartų regioniniame parke „Tarp Zalvio ir Zalvės“, o dar šiek tiek laiko praleidę internete, atrasite ne vieną tinklaraštį, skirtą kelionėms dviračiu. Tokių puslapių privalumas – jose rasite trasų būklių įvertinimą, tikrų žmonių pasakojimus apie tai, kaip sekėsi įveikti maršrutą, ir patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Kitų keliautojų aprašymus galite skaityti kaip oficialią informaciją papildančius patarimus, tačiau galite ir iš karto pradėti nuo jų. Kokius tinklaraščius verta sekti? Mūsų rekomendacijos: povilniu.popo.lt, mytrips.lt, pazinktevyne.lt.
Dviračius ir jų priedus patogu ir paprasta išsimokėtinai įsigyti su „GF Lizingu“. Išsirinkite trokštamą dviratį, reikalingą jo priedą ar stilingą aksesuarą ir pasinaudokite pas mūsų partnerius esančiomis geromis sąlygomis. Daugiau.
Naudokite žemėlapių sistemas
Jeigu norite tiesiog numinti iš taško A į tašką B arba apylinkėse nėra jokių įdomesnių objektų, tuomet galite naudotis tokių žemėlapių sistemų kaip „Google Maps“ ir „Maps.lt“ siūlomomis funkcijomis. Jose galite pažymėti, jog ketinate keliauti dviračiu ir sistema pati sudėlios geriausią maršrutą. „Maps.lt“ netgi nurodomas kelionės reljefo profilis, todėl galėsite įvertinti, kiek įkalnių ir nuokalnių pasitaikys kelyje.
Mes tikrai neteigiame, kad pamačius straipsnį „X geriausių dviračių trasų Lietuvoje“ reikia kuo skubiau išjungti naršyklės langą, tačiau siūlome į tokį tekstą žiūrėti kaip į atspirties tašką kitoms įdomioms kelionėms dviračiu. O kad informacijos gausa neapsuktų galvos, ieškokite metodiškai: pradėkite nuo Nacionalinių ir regioninių parkų svetainių, pasidomėkite keliautojų tinklaraščiais ir nepamirškite tokių tradicinių maršrutų planavimo priemonių kaip „Google Maps“ ar „Maps.lt“.
Įspūdingų kelionių!
Už nuotraukas dėkojame užsienio fotografams.
***
Spauskite čia ir sužinokite, kaip dviračius ir jų priedus įsigyti išsimokėtinai su „GF Lizingu“
„Velomaratono“ startas – rugpjūčio 21 d. Kviečiame registruotis ir dalyvauti!
© General Financing. Bet koks šio tinklaraščio turinio naudojimas, kopijavimas ar citavimas be autorių leidimo yra draudžiamas. Susisiekite info@gf.lt.