Šį sekmadienį į Vilniaus gatves išriedės tūkstančiai dviračių entuziastų, dalyvausiančių „Velomaratone“ – didžiausiame Lietuvos dviračių renginyje, kurio partneriais šiais metais esame. Nekantriai laukdami starto, kalbamės su „Velomaratono“ iniciatoriumi, lenktynininku Benediktu Vanagu.
Skaitykite išskirtinį jo interviu mūsų tinklaraščiu ir sužinokite, kokių saugaus važiavimo principų laikosi lenktynininkas, ką jam reiškia „Velomaratonas“ ir kodėl šio renginio dalyvius jis vadina geriausiais šio judėjimo ambasadoriais.
Kiek jums buvo metų, kai išmokote važiuoti dviračiu? Papasakokite, kaip mokėtės juo važiuoti?
Neatsimenu, kada tai nutiko, bet tikrai atsimenu tą jausmą! Su tėčiu daug dirbau, kol pavyko išlaikyti pusiausvyrą ir… nuvažiavau. Nepakartojamas jausmas – lyg išmokti skristi.
Pirmiausia turėjau triratuką, o pirmais dviratis buvo su iš šonų primontuojamais pagalbiniais ratukais. Juos nuėmus ir išmokau riedėti ant dviejų ratų.
Ar esate kritęs nuo dviračio? Kokių saugaus važiavimo principų laikotės?
Vaikystėje nuo dviračio kirtau daug kartų, todėl kūną dar dabar „puošia“ randai. Jei vaikas būčiau šiais laikais, daugelio traumų būčiau galėjęs išvengti.
Pagrindinis saugaus važiavimo principas, kurio laikausi – šalmu apsaugoti galvą bei būti matomu kitų eismo dalyvių.
Kaip dažnai važinėjate dviračiu? Kokiomis progomis dažniausiai sėdate ant dviračio?
Gyvenu įtemptu grafiku, kasdien įveikiu daugybę kilometrų, todėl dviratis – tik laisvalaikio praleidimo priemonė. O kadangi laisvalaikio beveik neturiu, bet dviračiu norėčiau važinėti dažniau, netrukus jį pradėsiu naudoti kaip treniravimosi priemonę ruošiantis alinančiam Dakaro ralio maratonui.
Kokią ilgiausią kelionę dviračiu esate turėjęs?
Niekada tiksliai neskaičiuoju atstumo, tačiau ilgiausia mano kelionė dviračiu galėjo būti apie šimtą kilometrų per dieną.
Ką jums reiškia „Velomaratonas“? Šiais metais jis bus jau septintasis. Kuo šis renginys kitoks nei tada, kai startavote pirmus kartus?
„Velomaratonas“ man yra reiškinys, atkreipęs dėmesį į daugėjantį dviratininkų kiekį bei padėjęs pamatą masinių sporto renginių tradicijai Lietuvoje. Pirmajame „Velomaratone“ startavo 2400 dalyvių ir tai buvo net tris kartus daugiau nei bet kokiame sporto renginyje nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Po trejų metų masinio sporto renginio sampratą Lietuvoje jau buvome pakeitę beveik 10 kartų.

Jurgos Anusauskienės nuotr.
Daliai tautiečių noras dalyvauti „Velomaratone“ yra paskatinimas pagaliau įsigyti šalmą. Kokius pokyčius pastebite Jūs? Ar keičiasi lietuvių požiūris į šalmo dėvėjimą ir saugumą keliaujant dviračiu apskritai ir koks tas pokytis?
Kai pirmuosiuose „Velomaratonuose“ saugumo sumetimais pradėjome reikalauti šalmų, buvo daug nepatenkintų žmonių. Tačiau net ir dabar vis gaunu padėkos laiškų, kuriuos rašo žmonės, pripažįstantys, kad pradžioje buvo skeptiškai nusiteikę šalmo dėvėjimo atžvilgiu, tačiau paskatinti „Velomaratono“ jį naudojo ir toliau, krito nuo dviračio ir tik šalmo dėka išsaugojo sveiką galvą.
Juokingiausia, kad pirmieji „Velomaratonai“ sukūrė šalmų deficitą. Prieš renginį būdavo iššluotos visos specializuotos parduotuvės bei prekybos centrai. Galime pasidžiaugti, kad per visą septynerių „Velomaratonų“ istoriją šalmus įsigyti ir dėvėti paskatinome apie 25 tūkstančius Lietuvos gyventojų. Tai milžiniškas indėlis į kiekvieno dviratininko saugumą.
Dviračius ir jų priedus patogu ir paprasta išsimokėtinai įsigyti su „GF Lizingu“. Išsirinkite trokštamą dviratį, reikalingą jo priedą ar stilingą aksesuarą ir pasinaudokite pas mūsų partnerius esančiomis geromis sąlygomis. Daugiau.
Ką pasakytumėte tiems, kurie dvejoja ir vis dar neužsiregistravo į „Velomaratoną“?
Žinau viena – visi, kurie bent kartą startavo „Velomaratone“, tampa geriausiais šio judėjimo ambasadoriais. Paradoksalu, tačiau santūrieji lietuviai „Velomaratono“ dieną dviračių upėmis plaukdami į Seimo rūmų aikštę, net ir būdami nepažįstami, pradeda bendrauti tarpusavyje. Man visi dalyviai yra geriausia mūsų tautos dalis, socialiai aktyvios asmenybės. Laukiame Jūsų, nepasigailėsite!
Dėkojame už pokalbį!
© General Financing. Bet koks šio tinklaraščio turinio naudojimas, kopijavimas ar citavimas be autorių leidimo yra draudžiamas. Susisiekite info@gf.lt.